sobota, 20 października 2012

Obudzić w sobie dzecko

Przechadzając się po przyrynkowych uliczkach napotkaliśmy miejsce które mogłoby się stać spełnieniem marzeń niejednego dziecka. A tak właściwie, to najpierw spotkał nas cudowny karmelowy, słodki  zapach snujący się po uliczce  tuz przed drzwiami. Jak zrobić ręcznie słodkie kolorowe karmelki widziałam już dawno na youtube. Zachwyciły mnie wtedy możliwości form i wzorów układanych z karmelowej kolorowej kluchy, kreatywność cukierników robiących cuda. Teraz mogłam zobaczyć to sama.Słodkie Czary Mary zaprasza w określonych godzinach na pokazy tworzenia słodkich skarbów. Cały proces można zobaczyć od początku do końca... Co ważne można samemu zrobić sobie lizaka w dowolnym kształcie... Trafiliśmy jednak na moment kiedy trudno było małym klientom przeszkadzać w zabawie.


Bardzo spodobał mi się słodko bajkowy wystrój tego miejsca... rzadko można spotkać miejsce które tak bardzo pasowałoby do tego co jest tam tworzone...

 Z takiej słodkiej kluchy najpierw wyciąga się długie patyczki które są potem łamane na karmelki lub też formowane na lizaki.


 Można kupić oczywiście też już gotowe cukierki. Nie są tanie, ale robione ręcznie mogą być świetnym dodatkiem do prezentu nie tylko dla dzieci.

 

A tu link do filmiku z całego procesu tworzenia podobnych cudów... cudne rękodzieło, przyznacie, prawda?A tu coś o tym miejscu :)

2 komentarze:

  1. Do tej pory to dziecko nie wyrosło z łakomstwa. H.

    OdpowiedzUsuń
  2. i oby tak zostało ;) pozdrowienia

    OdpowiedzUsuń